Apartmány ostrov Murter

Ostrov Murter je největším v šibeniční ostrovní skupině, která je součástí Severodalmatských ostrovů.
Tento malebný ostrov, který je díky hojnému pěstování oliv, fíků nebo šalvěje nazýván botanickou zahradou adriatického pobřeží, je obklopen malými ostrůvky souhrnně zařazenými do Národního parku Kornati. Jejich kamenité i písčité pláže nadchnou nejenom milovníky moře, ale jsou i znamenitým místem pro vyznavače potápění.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: zelené ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou destinaci.

Apartmán RAJKO 4+1 - Tisno

(kód objektu: 13533)

Lokalita: Ostrov Murter - Tisno
Nejbližší pláž: 100 m
Maximální počet osob: 4+1
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 150 m
Cena od: 15 750 Kč za týden

Velmi pěkný apartmán vzdálený od nejbližší pláže 100 m a od centra města 500 m. Hostům k dispozici pračka, rychlovarná konvice, Wi-Fi a klimatizace (v ceně). Možnost pobytu s domácím …

Detail ubytování

Apartmán IVANKA 4+2 - Jezera

(kód objektu: 13531)

Lokalita: Ostrov Murter - Jezera
Nejbližší pláž: 30 m
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 50 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 15 400 Kč za týden

Velmi pěkný apartmán s krásným výhledem na moře, se nachází přímo u moře, nejbližší pláž je vzdálena 400 m. Hostům je k dispozici klimatizace (v ceně). Parkování přes silnici u …

Detail ubytování

Apartmán IVANKA 2+2 - Jezera

(kód objektu: 13530)

Lokalita: Ostrov Murter - Jezera
Nejbližší pláž: 30 m
Maximální počet osob: 2+2
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 50 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 9 170 Kč za týden

Velmi pěkný apartmán s krásným výhledem na moře, se nachází přímo u moře, nejbližší pláž je vzdálena 400 m. Hostům je k dispozici klimatizace (v ceně). Parkování přes silnici u …

Detail ubytování

Doplňující obsah

O ostrově Murter

Ostrov Murter o rozloze 18,6 km² s 5 200 obyvateli je ve své střední části dělen od pevniny úzkým Murterským průlivem, na severovýchodě je omýván Pirovackým zálivem a na západě vodami Murterského moře. V nejužším místě Murterského průlivu je s pevninou Chorvatska spojen 37,5 km dlouhým moderním zvedacím mostem.
Zavádějícím faktem pro návštěvníky a především pro jachtaře může být četnost jmen jednotlivých ostrůvků. Často jsou pojmenovány dvěma a více názvy, většinou úplně odlišnými. Například ostrov Artica Mala se také označuje jako Gornja Sestrica, Mala Jarta, Jartica Mala, Ula nebo Stari porat. Naopak některé ostrůvky, jako např. Maslinjak, mají řadu jmenovců v jiných oblastech okolí Murteru. Nejvyšším bodem v severní části ostrova je vrch Raduč (125 m).

Tipy na výlety na ostrově Murter

Nejvýznamnější turistická střediska:

  • Murter – Větší rybářská obec se nachází asi 700 m od pobřeží. V zátoce Hramina se nachází jachtařský přístav a apartmány jsou rozmístěny při zátoce Slanica. Prvními návštěvníky této zátoky oplývající nejhezčí zdejší pláží byly ve 30. letech minulého století právě Češi, podle kterých se první rekreační zařízení pojmenovalo Česká vila a v přestavěné podobě stojí doposud. Kdysi zde byla římská osada zvaná Collentum, ale dnes jsou vidět už jen základy staveb. Vesnici obklopuje pár kostelů z doby od 16. do 19. stol., za zmínku stojí kostel sv. Michala z roku 1770 nebo kaple sv. Rocha (1760).
  • Betina – Velká vesnice a zároveň přístav ležící při hlavní silnici ostrova je vzdálen 6 km od letoviska Tisna. Betina kromě zemědělství a rybolovu žije právě z cestovního ruchu. Z památek je k nalezení pouze barokní kostel sv. Františka nebo mariánský kostelík na kopci Gradina.
  • Tisno – Obec Tisno leží na spojnici ostrova s pevninou. Murterská úžina, přes kterou se překlenuje zvedací most, je v tomto místě 38 m široká. Tisno má tak pláže na ostrovní i pevninské části obce. Nabízí vynikající podmínky pro potápění, jachting a podmořský rybolov.
  • Jezera – Obec ležící ve stejnojmenné zátoce se zaměřuje především na jachting a disponuje přívětivými podmínkami pro sportovní rybolov. Je také výchozím místem pro plavby na Kornati.

Všechna významnější místa na ostrově jsou spojena silnicí. Na ostrově Murter byly z hlediska cestovního ruchu vytvořeny vynikající podmínky především výstavbou jak ubytovacích zařízení s poměrně značnou kapacitou (dva hotely, turistické městečko, čtyři velké kempy a tisíce lůžek v soukromí), tak i další infrastruktury (restaurace, konoby, obchody, sportovní a zábavní zařízení, pět marin atd.).
Ubytování v Chorvatsku na tomto ostrově je proto velmi příjemnou záležitostí.

Běhání na ostrově Murter – poutavý popis jak lze také strávit dovolenou na ostrově Murter.

Apartmány u moře pronajímáme již od roku 1996