Ubytování ostrov Brač

Největší ostrov ve skupině Středodalmatských ostrovů a třetí největší v celém jadranském souostroví se svými 395 km2. Nachází se tu překrásné pláže s průzračně čistou vodou a je tu jedna z nejvyhledáva­nějších pláží Chorvatska, kterou v sezoně denně okupuje až pět tisíc lidí. Je to ostrov kamene, ostrov oleje, ale i ostrov vína. Zde prožijete jednu ze svých nejkrásnějších dovolených v Chorvatsku…

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: zelené ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou destinaci.

Apartmán LONGO 3 - Supetar

(kód objektu: 12315)

Lokalita: Ostrov Brač - Supetar
Nejbližší pláž: 150 m
Maximální počet osob: 3
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 10 m
Restaurace: 150 m
Cena od: 9 100 Kč za týden

Pěkný apartmán v domě 150 m od oblázkové pláže i centra letoviska Supetar. Hostům k dispozici gril (na vyžádání u majitele) a klimatizace (v ceně). Parkování u objektu. …

Detail ubytování

Apartmán VALERIJA 2+1 - Supetar

(kód objektu: 12332)

Lokalita: Ostrov Brač - Supetar
Nejbližší pláž: 350 m
Maximální počet osob: 2+1
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 200 m
Restaurace: 350 m
Cena od: 7 210 Kč za týden

Vkusně zařízený apartmán v domě příjemného majitele se nachází na klidném místě 380 m od oblázkové pláže. Hostům je k dispozici společný zahradní gril. Možnost pobytu se psem za poplatek …

Detail ubytování

Apartmán VALERIJA 8 - Supetar

(kód objektu: 12328)

Lokalita: Ostrov Brač - Supetar
Nejbližší pláž: 350 m
Maximální počet osob: 8
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 200 m
Restaurace: 350 m
Cena od: 16 870 Kč za týden

Prostorný apartmán složený ze dvou apartmánů se společným vchodem, vhodné pro velkou rodinu nebo přátele. Hosté mají k dispozici společný zahradní gril a klimatizaci (v ceně). Parkování u objektu. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

O ostrově Brač

Krásný chorvatský ostrov v Jaderském moři poblíž Splitu. Klima je výrazně středomořské s poměrně vysokým počtem hodin slunečního svitu. Na většině pobřeží jsou pěkné pláže (drobné oblázky a písek).
Vyniká zejména pláž Zlatni rat (Zlatý mys) v Bolu, pokládaná mnohými za nejkrásnější pláž na Jadranu.
Nejvyšší bod na ostrově je Vidova hora (Vidova gora, 780 m); ta je současně také nejvyšším bodem celého jadranského archipelagu. Vrchol hory je skvělým vyhlídkovým bodem a místem startu vyznavačů paraglidingu a létání na rogalu.
Brač je typický vápencový ostrov (krasové jevy: škrapy, doliny, polje, závrty, propasti apod.) s převážně kamenitým terénem.
Hlavní letoviska jsou Supetar, Mirca a Bol.
Brač má trajektové spojení se Splitem ze Supetaru. Do Makarské jezdí trajektová linka ze Sumartinu. Rychlá lodní linka Split – Jelsa na Hvaru má zastávku i na Bolu. Ve vnitrozemí ostrova je mezinárodní letiště využívané zejména v sezóně, především pro charterové lety (letadla do 50 cestujících).

Památky na ostrově Brač

Brač je přitažlivý i pro své četné stavitelské památky. Po Římanech tu zůstaly četné sarkofágy, dvě mauzolea a zbytky dalších staveb. Starokřesťanskou epochu reprezentují pozůstatky svatyň, starochorvatské období pak jedenáct starobylých kostelíků z 9. – 12. stol., kterých je na ostrově 11. Stojí většinou na návrších nebo na kopcích, takže je od nich krásný rozhled.
K nejpřitažlivějším památkám patří skalní klášter Blaca v jihozápadní části ostrova a Dračí jeskyně (Zmajeva spilja či pećina) u Murvice na jižní pobřeží.
Za prohlídku stojí renesanční památky (kaštely, kostely a kláštery s cenným vybavením).

Ubytování na ostrově Brač

Přímo na ostrově nabízíme hned několik apartmánů k pronájmu, kde můžete strávit vaši letní dovolenou v Chorvatsku. Nejvíce apartmánů najdete v letovisku Supetar.

Apartmány u moře pronajímáme již od roku 1996